הודעה לעיתונות 11/10/2020 – העדה האסלאמית האחמדית

בתאריך 16/10/2020, נרצח המורה הצרפתי, סמואל פטי באכזריות בעיר קונפלאן סן אונורין על ידי טרוריסט קיצוני, שככל הנראה ממוצא מוסלמי לפי שמו, אך בהחלט לא לפי המעשה. בנוסף לכך, נרצחו מוקדם יותר היום 3 בני אדם בניס, וגם שם קיימת סברה שמדובר באירוע טרור.
תקיפות מחרידות אלו, שבוצעו בתואנה שקרית שהינה – הגנה על כבוד נביא האסלאם עליו השלום, הובילו לזעם רב, דבר שהגביר את המתיחות בין המוסלמים שבצרפת לבין יתר החברה הצרפתית.
יתרה מזו, השלכות המקרה הוסיפו להעמיק גם בימים האחרונים, כאשר מס' מדינות אסלאמיות בהנהגת תורכיה, קראו להחרים מוצרים תוצרת צרפת, כתגובה על דבריו של נשיא צרפת, עמנואל מקרון אשר ציין כי "האסלאמיסטים רוצים את העתיד שלנו" ושצרפת "לא תוותר על ציורי הקריקטורות". מאידך גיסא, עמדו המדינות המערביות לצד צרפת מתוך סולידריות.

לאור ההתפתחויות המסוכנות, אמר כבוד החליף החמישי של העדה האסלאמית האחמדית העולמית, מירזא מסרור אחמד בהצהרה: "עלינו לגנות בתוקף ובעוצמה רבה את מקרה הרצח של סמואל פטי שנערף ראשו, וגם את התקיפות בניס שהתרחשו מוקדם יותר היום. תקיפות מסוכנות אלו סותרות לחלוטין את הוראות האסלאם. הדת שלנו אינה מאפשרת טרור או קיצוניות בשום פנים ואופן, וכל מי שטוען אחרת הוא למעשה סותר את דברי אללה יתברך שמו אשר מצויים בקוראן המפואר וגם את המסורת של הנביא מוחמד עליו השלום.
בהיותי האימאם של העדה האסלאמית האחמדית בעולם, אני מנחם ומשתתף בצער משפחות הקורבנות והאומה הצרפתית כולה. ידוע לכל, שהגינוי וההתנגדות שלנו לתקיפות כאלו אינם דבר חדש, שכן זוהי עמדתנו מאז ומתמיד. מייסד העדה האסלאמית האחמדית והח'ליפים שלו תמיד דחו באופן חותך וברור כל מקרה של אלימות ושפיכת דמים בשם הדת.

השלכות המעשה הנוראי הזה החריפו את המתיחות בין העולם המוסלמי לבין המערב, ואף בין המוסלמים שחיים בתוך צרפת לבין יתר החברה הצרפתית. אנו רואים בכך מקור של צער רב ואמצעי כדי לערער את השלום והיציבות בעולם. בשעה זו, עלינו להתאחד כולנו כדי למגר כל צורה של קיצוניות ולעודד הבנה וסובלנות הדדית.
מבחינתנו אנו, העדה האסלאמית האחמדית תמשיך לפעול באופן בלתי נלאה ובכל דרך אפשרית, על מנת לחזק את הפצת והבנת הוראות האסלאם האמתיות והנכונות בעולם".

אחרי הרצח של סמואל פטי, העדה האסלאמית האחמדית בצרפת מיד הוציאה הודעה רשמית שגינתה את התקיפה והדגישה שמעשים אלו סותרים את הוראות הקוראן. כמו כן, ההצהרה כללה שליחת תנחומים למשפחות הקורבנות בפרט והאומה הצרפתית בכלל.
לאחר מכן, השתתפו בני העדה האסלאמית האחמדית שבצרפת בטקסי הזיכרון השונים והניפו דגלים עם הכיתוב "אהבה לכולם ואין שנאה לאיש". בטקס הזיכרון שהתקיים בעיר הולדתו של פטי, הגיעו עשרות מבני העדה כדי להשתתף ולהזדהות עם האומה הצרפתית ובכדי להגן על המסר האמיתי של האסלאם. בנוסף לכך, כלי תקשורת רבים בצרפת יצרו קשר עם ראשי העדה בצרפת וקיימו עימם ראיונות ששודרו בטלוויזיה וברשתות החברתיות.