מירזא ע'ולאם אחמד - מייסד העדה האיסלאמית האחמדית

העדה האיסלאמית האחמדית הנה תנועה רפורמית חדשנית עולמית. היא נוסדה בשנת 1889 בעיירה קאדיאן שבהודו. מייסדה כבוד מירזא ע'ולאם אחמד (1835-1908) טען שהוא הנביא המתקן המובטח אשר חסידי דתות שונים ציפו להופעתו תחת שמות ותארים רבים; ההינדים חיכו לקרישנא, הנוצרים חיכו להופעתו השניה של ישו, היהודים לביאת המשיח, הפרסים לזראדשת, הסינים לקונפושיוס והמוסלמים חיכו גם למהדי וגם למשיח. מאז הופעתו של מייסד העדה חלפו יותר ממאה ועשרים שנים.
 
 ובהנחיה אלוהית הביא כבוד מירזא ע'ולאם אחמד את בשורת הופעתו כנביא מתקן אחד ויחיד המייצג את כל האישים המובטחים הנ"ל וכי משימתו הייתה להכניס את האנושות כולה תחת כנפיה של דת אחת ואמונה אחת כפופה לנביא המקודש של האיסלאם כבוד הנביא מוחמד (עליו ישכונו שלום אללה וברכותיו).

 

 כבוד אחמד האמין כי דת האיסלאם הינה דרך חיים של האנושות כולה. לכן הופעתו הביאה סוף סוף את הישועה ואת תור הזהב של דת אוניברסאלית שהאדם מייחל לה ונכסף אליה. ובתור שכזה נערך מייסד התנועה האסלאמית האחמדית לשליחות ולמשימה להציג את הפנים האמיתיות של דת האיסלאם: דת כדרך חיים אוניברסאלית, איסלאם סובלני, ידידותי, רציונאלי, איסלאם הקורא לאהבת הבריות וכיבוד הזולת, איסלאם המטווה יחסי אדם-אדם ויחסי אדם – בורא עולם.

 

 האיסלאם מפנה את תשומת הלב לזכויות ולחובות הורים-ילדים ולקשרי משפחה תקינים, יחסי בעל-אישה, יחסי עובד-מעביד, יחסי שכנים, יחסים בינלאומיים, פטריוטיות ואהבת עמים, איסלאם שהוא דת של מוסר וערכים ומעלות, איסלאם המספק לאדם כלים להתקדמות ועלייה בדרגות מוסר ורוח עילאיות

 

 

כבוד מירזא ג'ולאם אחמד (המשיח המיועד והמובטח) עם אחד מבניו